Linn abistab eakaid ja puuetega inimesi korterite kohandamisel

Tallinn toetab eakaid ja puuetega inimesi korterite kohandamisel, et parandada nende toimetulekut ja tõsta elukvaliteeti. Tänavu on eluaseme kohandamiseks linnaeelarves ette nähtud 900 000 krooni, sellest on kasutatud vaid 250 000.

Tallinna linn maksab eluaseme kohandamise toetust eemärgiga parandada eakate ja puuetega tallinlaste elukvaliteeti, et nad saaksid võimalikult kaua elada oma kodus iseseivat ja täisväärtuslikku elu. Kohandatakse pesemis- ja tualettruume, ukseavasid, ehitatakse ümber lävepakke, paigaldatakse käetugesid ja kaldteid, soojustatakse põrandaid puudega lastele ja kohandatakse kööke ratastoolidele ligipääsetavateks.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul võimaldab ligi miljonikroonine toetussumma kohandada 50 inimese korterit. “Varem aitas leida kortereid kohandavaid remondifirmasid linnaosavalitsus ning sageli polnud inimesed töödega rahul. Nüüd on valik jäetud enamasti korteriomanikule ning ollakse raskustes tööde teostamisega,” ütles Martinson. “Arvan, et linnaosad peaksid rohkem oma abi osutama neile, kes remontijate leidmisel hätta jäävad.”

Korteri kohandamise vajaduse ja otstarbekuse üle otsustavad tegevusterapeut ja sotsiaaltöötaja. Enne otsuse langetamist külastatakse kodu ja nõustatakse taotlejat, et teostatavad kohandamised oleksid otstarbekad ja aitaksid tal kodus paremini toime tulla.
Taotluse saab esitada elukohajärgsele sotsiaalhoolekande osakonnale.

Korteri kohandamiseks vajalik raha eraldatakse taotlejale toetusena, mille kohta teeb otsuse linnaosa valitsuse sotsiaalkomisjon. Korterite kohandamisel rakendatakse ka isikute omaosalust.

Tallinna pressiteenistus
23. oktoober 2007

VEEL UUDISEID

05.11.2007
Keskraamatukogus avatakse Puuetega Noorte Keskuse “Juks” näitus
01.11.2007
Lapsehoiuteenus sügava ja raske vaimupuudega lastele
30.10.2007
MTÜ Merimetsa Tugikeskus peab sünnipäeva
22.10.2007
Infomaterjal "Sotsiaalteenused puuetega inimestele Tallinnas 2007"
10.10.2007
10. oktoober on vaimse tervise päev