Kutse näituse PÜHAD KOLETISED/ Monstres sacrés avamisele 3. septembril

Tallinna Puuetega Inimeste Koda koostöös MTÜ Kakoraga kutsuvad huvilisi 3. septembril kell 15 Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskusesse, Endla 59 näituse PÜHAD KOLETISED/ Monstres sacrés avamisele.

Monstre sacré (masculin)
”Isik, kelle tohutu anne võib tunduda peaaegu ebanormaalsena ja keda vaid üksikud julgevad kritiseerida.”
Wikipedia

Näitus Pühad Koletised tutvustab nähtusi, mis söövad näitusel osalenud kunstnike ressursse. Toimetulekut kahjustavate koletistena kerkivad esile puudega inimeste kogetav bürokraatia, loote sõeluuringud, kõne- ja kirjutamisraskused, abivahendid, mis ei ole veel kasutaja keha külge kasvanud, riiklikud seadused ja regulatsioonid, mis ei lase meid ühel või teisel põhjusel toimida inimesest lähtuvalt ja kaasasündinud südamerike. Avatud kriitika ja piikide heitmise kõrval õilmitseb võitlusse kannustav huumor.

Näitus on sündinud töötoas, kus uuriti, kuidas võiks tootearendusele tüüpilist küsimuseasetust ära kasutada seisukohta võtva kunsti tegemisel. Töötuba juhtis tekstiilikunstnik ja puudeteemade aktivist Jenni-Juulia Wallinheimo.

Eestipoolset kunstiringi juhendas kunstimagister Elvi Rannamäe.

Näituse on toonud Kakora MTÜ koostöös Tallinna Puuetega Inimeste Kojaga Soome Turu Kynnys Ry:st.

Näitus avatakse esmaspäeval, 3. septembril kell 15.00 Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuse (Endla 59) 2. korruse fuajees.

Näitus jab avatuks kuni 3. novembrini 2012.

Lisainfo:
Sülvi Sarapuu, Kakora MTÜ, mob: 5196 0584, http://kakora.sarasyl.com

Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Telefon: 656 4048
e-post: koda@tallinnakoda.ee
http://www.tallinnakoda.ee

VEEL UUDISEID