Ilmus infoteatmik Abiks puudega lapse perele 2012

Tallinna Puuetega Inimeste Koda tutvustab täna, 13. juunil kell 14 Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59 algaval teabepäeval infoteatmikku "Abiks puudega lapse perele 2012", mis on suunatud eeskätt puuetega laste vanematele ja hooldajatele.

Teatmikusse on koondatud ülevaatlik info nii riiklikest kui ka Tallinna linna poolt pakutavatest puuetega lastele ja peredele suunatud teenustest ja toetustest. Lisaks leiab teavet Tallinna Puuetega Inimeste Koja ja erinevate puuetega laste ja peredega tegelevate organisatsioonide kohta, mis aitab saavutada kontakti inimestel, kes soovivad liituda nende ühingutega.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja juhatuse liige ja teatmiku koostaja Külli Urb: "Puudega lapse ja tema pere toetussüsteem on nagu pusle, mille taustapildiks on laps oma vajadustega. Sellise keeruka süsteemi haaramine kriisiolukorras on tõeline väljakutse, võttes vanematelt palju jõudu ja aega. Selleks, et keerulisel teenuste- toetuste maastikul paremini orienteeruda, oleme sellesse teatmikku koondanud informatsiooni puudega lastele ning nende peredele mõeldud riiklikest ja Tallinna linna toetustest ja teenustest."

Trükise tiraazh on 1000 eksemplari.

Infoteatmikke jagatakse Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59), Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondades ning Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7). Elektroonilisel kujul on materjal kättesaadav Tallinna Puuetega Inimeste Koja veebilehel: www.tallinnakoda.ee

Infomaterjali väljaandmist rahastas Euroopa Sotsiaalfond.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja eesmärgiks on kaitsta ja esindada puuetega inimeste huve Tallinna tasandil. Koda on katusorganisatsiooniks 22-le Tallinna puuetega inimeste ühingule. Tallinnas on kokku ligi 24 000 puudega inimese, kellest 4700 kuulub Koja liikmesorganisatsioonidesse.

VEEL UUDISEID

10.08.2012
Algavad aktiviseerimiskursused puuetega inimestele
26.06.2012
TPIK kollektiivpuhkus 9. juuli- 5. august
15.06.2012
Puuetega laste vanemate eneseabigrupi kohtumine 19. juunil
22.05.2012
Puuetega laste vanemate eneseabigrupi kohtumine 30. mail
21.05.2012
Kutse Tallinna Muusikakooli õpilaste kontserdile 23.mail