Tallinna Vaimse Tervise Keskuses on avatud uste päevad

Raepress
11. oktoober 2011

Tänavu 10 - aastaseks saanud Tallinna Vaimse Tervise Keskus tähistab sünnipäeva avatud uste nädalaga keskuse kõigis üksustes, tutvustades oma majutustingimusi, teenuseid ja erinevaid tegevusi.

10. oktoobril tähistatava ülemaailmse vaimse tervise päevaga seoses avas Tallinna Vaimse Tervise Keskus uksed kõigis oma üksustes, et tutvustada keskuse tööd.

Kogu nädal toimuvad Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuses (Pelguranna 31) avatud päevad. Tegevusi tutvustatakse läbi praktilise kaasamise, huvilistel on võimalik liituda iga grupiga, et saada ettekujutus, mida keskuse tegevused endas sisaldavad. Osalemissoovist ette teatada telefonil 661 8023 või 5656 2269.

Täna kell 11.00-16.00 on Lasnamäe töö- ja tegevuskeskuses (Pae tn 19) võimalik tutvuda keskuse tegevustega ning osaleda erinevates avatud töötubades (nt kondiitrite töötuba ja kunsti töötuba), 12.oktoobril kell 10.00-16.00 on avatud uste päev aadressil Kopli 25, VIII korrusel, kus on võimalik tutvuda kogukonnatöö meeskonna ja rehabilitatsioonimeeskonna pakutavate teenustega, 13.oktoobril kell 13.00-17.00 saab tutvuda Haabersti Klubimajaga (Õismäe tee 105a). Kell 13.15 toimub Klubimaja tutvustus eesti keeles ja kell 13.45 vene keeles, millele järgnevad maja ekskursioonid.

Tallinna Vaimse Tervise Keskus on Tallinna linna sotsiaalhoolekande asutus, mis pakub ja arendab erinevaid vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega inimestele. Kümnendat aastat töötav keskus aitab psüühilise haiguse tõttu osaliselt töövõime kaotanud inimestel paremini igapäevaeluga toime tulla. Aasta jooksul vajavad keskuse tuge umbes 600 inimest.

Igapäevaelu toetamise teenust pakutakse kolmes päevakeskuses ja individuaalset tuge osutab kogukonnatöö meeskond: Haabersti klubimajas töötatakse rahvusvahelisest klubimaja mudelist lähtuvalt, pakkudes tööle orienteeritud päeva kolmes üksuses: kontori-, köögi-, ja tööüksuses. Toimuvad erinevad tegevused ja grupid Klubimajas ning organiseeritakse ka ekskursioone ja tegevusi väljaspool Klubimaja. Klubimaja on keskuse kõige vanem üksus, 18. mail täitus 15. tegevusaasta.

Lasnamäe töö ja tegevuskeskuses pakutakse erinevaid rühmategevusi, mis taastavad ning arendavad töö- ja argieluks vajalikke oskusi, Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskus pakub põhiliselt loovaid, toetavaid ja teraapilisi rühmategevusi. Rühmades osalemine aitab leida kliendi tugevad küljed ja õpetab lahendama elus ettetulevaid probleeme.

Igapäevaelu toetamine kogukonnas on teenus, mis pakub pikaaegset individuaalset tuge inimese tavapärases elukeskkonnas. Pakutakse toeks tugiisikut, kes inimese ära kuulab ja kellega ta saab rääkida oma probleemidest ning neile koos lahendust otsida.

Lisaks osutab Tallinna Vaimse Tervise Keskus töötamise toetamise teenust ja Pelguranna Tugikodus toetatud elamise teenust, mille saamiseks on vajalik läbida eelnevalt rehabilitatsiooniteenus. Lisaks pakutakse erinevate spetsialistide poolt nii individuaalset kui ka grupinõustamist ja treeningprogramme.

Lähedastele on olemas perekoolitusprogramm, mis aitab pereliikmetel haigust paremini mõista.

VEEL UUDISEID

31.10.2011
Itaaliat tutvustav kultuuriõhtu 15. novembril
28.10.2011
Tasuta õigusnõustamine novembris
17.10.2011
Vabatahtliku tegevuse seminar 27. oktoobril
29.09.2011
Järgmisel nädalal alustab Tegevuskeskuses 3 uut grupitegevust
27.09.2011
Puuetega inimesi oodatakse osalema veebikujundamise koolitusprogrammis