Kutse kevadnäituse avamisele 31.märtsil kell 15

Tallinna Puuetega Inimeste Koda kutsub kõiki kunstihuvilisi

31.märtsil kell 15

Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskusesse (Endla 59)

TALLINNA VAIMSE TERVISE KESKUSE PELGURANNA TEGEVUS- JA TERAAPIAKESKUSE
KEVADNÄITUSE avamisele

KEVADNÄITUS koondab valiku Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuse kunstigrupis Loominguline Töötuba nelja aasta jooksul valminud töid. Näituse pealkiri sai pandud ühest küljest selle sõna positiivse kõla tõttu, kuid ka seetõttu, et tegemist on meie grupi esimese avaliku ülesastumisega – me olemegi värsked, kevadised.

Loomingulises Töötoas tehtavate tööde puhul pole kunagi seatud eesmärgiks kunstilise taseme saavutamist, pigem on lähenetud seisukohast, et kunstiga tegelemine on teraapiline protsess, eriti kui selle toimumisele luua toetavad raamid. Kasutades grupiliikmete sõnu – kunsti kaudu leiame piirid sisemisele piiritusele. Kunstis võib olla piirideta, samas kui inimesena ise alati olla ei või.
Kunsti kaudu saame teada, millised me oleme ja saame väljendada midagi, mille jaoks sõnadest puudu jääb. Ja ehk annab veidi „hull” olemine meie loomingule midagi juurdegi, muutes selle siiramaks ja vabamaks erinevatest püüdlustest.

Grupi liikmetel ei ole kunstiharidust ja meie kasutada pole ka mingit eriti suurt töövahendite arsenali. Tavalisemad on traditsioonilised märjad ja kuivad kunstiteraapia materjalid nagu guašš, pastell ja pliiats, samuti kollaaž ja erinevad taaskasutusvahendid. Kuid grupis on ka tehtud katsetusi maalida pudruga, joonistada pilte liivale, tekitada erinevaid teoseid murule ja lumele või riisuda sügisesi lehti kunstipärastesse kuhjadesse. Kõik need tegevusvormid on aidanud algselt ehk kaosetaolist sisemist loomingulist konkretiseerida, kindlasse vormi valada ja mõtestada. Tulemusena tekib selgus eneses, julgem ja avaram suhe maailmaga ning parem enesetunne. Peamiseks on alati isiklik idee või teema, millest iga autor lähtub. Autori enda kommentaarid ja pildi analüüs on grupis olulisel kohal. Sama oluline on ka omavahel tekkiv dialoog, kui püüame ühistes aruteludes elu ja maailma mõtestada.

Soovitame vaadata näitust piltidelt tähenduslikke detaile otsides.

Näitusel esitatud tööde autorid on: Eteri, Jaan, Aadu, Roland, Sven, Andžela, Eneri, Sten, Mik, Kaido, Margit.

Loomingulise Töötoa juhid Pelguranna tegevus- ja teraapiakeskuses on Siiri Minka ja Kalmer Allik.Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Endla 59, 10615 Tallinn
Telefon: 656 4048
e-post: koda@tallinnakoda.ee
http://www.tallinnakoda.ee

VEEL UUDISEID

11.04.2011
Kutse ümarlauale "Puuetega inimeste võimalused ja vajadused Nõmmel" 19. aprillil
08.04.2011
Teabepäev puuetega inimestele 20. aprillil
05.04.2011
Saksamaa kultuuri õhtu Tallinna Puuetega Inimeste Kojas 13. aprillil
14.03.2011
MTÜ Elulõng viib läbi projekti "Käelised tegevused toetavad ja arendavad"
09.03.2011
Puuetega laste vanemate eneseabigrupi kohtumine 22. märtsil