Nõustamistelefon Abilaegas töötab igal tööpäeval

Tööpäeviti tegutsev puuetega inimeste nõustamistelefon Abilaegas on kujunenud nii puuetega inimestele igapäevaelu probleemides nõu andvaks teabeallikaks kui ka usaldusliiniks, kus pakutakse psühholoogilist nõustamist.

Sotsiaalnõustamise telefon Abilaegas on edukalt töötanud alates 2007. aastast, juba mõnda aega on telefoninõustamisele lisandunud nõustamine e-posti teel.

Nõustamine toimub MTÜ Jumalalaegas, Tallinna Linna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu rahastamisel.

“Abilaeka näol on tegu eelkõige puuetega inimestele ja nende lähedastele igapäevaselt vajaliku tugiteenusega, kus antakse helistajatele praktilist nõu puude astmete ja rehabilitatsiooniga seonduvast, puude iseärasustest, erinevate toetuste taotlemisest, abivahenditest, tööhõivest, hariduse omandamisest, puuetega inimestega tegelevatest organisatsioonidest, rehabilitatsiooniasutustest ja paljust muust,“ rääkis MTÜ Jumalalaegas juhatuse liige Janar Vaik.

Abilaeka nõustaja Karin Leesmaa lisas, et aegajalt küsitakse rohkem infot töösuhetega seotud probleemide kohta, nt koondamine, kuid valdavalt päritakse puude raskusastme taotlemise ja vormide täitmise kohta, kuidas taotleda isikliku abivahendikaarti jm. „Aga leidub neidki, kes helistavad selleks, et kellegagi rääkida ja omi mõtteid jagada, “ märkis Leesmaa.

Karin Leesmaa sõnul on selline nõustamisteenus inimestele vajalik ning seda tõestab tagasiside.

„Valdavalt suudab nõustamine anda ammendava lahenduse või suunata inimese õigesse kohta edasi. Kuigi informatsiooni saamise võimalusi on viimaste aastatega juurde tulnud, leidub ka neid, kes ei surfa internetis näiteks oma ea tõttu või puudub arvuti sootuks, ka võivad seadused olla raskestimõistetavad,“ nendib nõustaja.

Abilaeka telefonil 60 888 60 saab oma küsimustele vastuseid iga tööpäeval kell 9-12. Küsimusi saab esitada ööpäevaringselt e-posti teel aadressil abilaegas@laegas.ee. Elektronkirjaga saadetud küsimusele vastatakse hiljemalt järgneval tööpäeval.

VEEL UUDISEID

03.01.2011
Taksoteenuse 2010.aasta rahulolu uurimuse kokkuvõte
30.12.2010
Invatakso teenuse hinnakiri 2011. aastal
20.12.2010
Algavad aktiviseerimiskursused puuetega laste vanematele
02.12.2010
Tallinna Puuetega Inimeste Koja aasta säravaim koostööpartner on Tallinna Ülikool
18.11.2010
Jaanuaris algavad aktiviseerimiskursused puuetega laste vanematele ja hooldajatele