Reumaliit korraldab 4. märtsil tasuta reumatoidartriidi koolituspäeva

Raepress
3. märts 2010

Eesti Reumaliit korraldab homme, 4. märtsil reumatoidartriidi ehk põletikulise liigesehaiguse teemalise tasuta koolituspäeva.

Koolitusel räägib teiste seas näiteks Põhja-Eesti Regionaalhaigla reumatoloog dr Piia Tuvik reumatoidartriidi olemusest ja kaasaegsest ravist ning füsioterapeudi juhendamisel õpetatakse reumatoidartriidi liikumisravi ja praktilisi harjutusi. Koolituspäev toimub kella 15-17.30 hotelli Euroopa (Paadi tn.5) konverentsikeskuses ja on kõigile osalejate tasuta.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on mistahes haiguste puhul oluline just ennetus- ja teavitustöö ning millele sellised koolituspäevad just keskenduvadki. „Tagantjärele oleme paraku kõik oma kogemustele tuginedes targad, kuid veelgi arukam on end võimalike terviseriskide ja –ohtudega just võimalikult vara kurssi viia, et neid saaks ennetada ja vältida,“ märkis Martinson. „Seepärast kutsun ka kõiki tervist kalleimaks varaks pidavaid linlasi homsele reumatoidartriidi-teemalisele tasuta koolituspäevale.“

Reumatoidartriit algab tavaliselt nooremas eas ja väga oluline on haigus varakult diagnoosida, et vältida pöördumatuid liigeste ja luude väärasendite ja deformatsioonide teket. Reumatoidartriit on põletikuline liigesehaigus, mille korral haigestuvad mõned või paljud liigesed korraga ning harva ka erinevad siseorganid. Reumatoidartriit on krooniline haigus, mis kulgeb ägenemiste ja vaibumistega. Haigus saadab inimest kogu elu ja seda ei õnnestu täielikult välja ravida, kuid kaasaegse raviga saab haiguse kulgu väga olulisel määral mõjutada ja liigeseid raske kahjustuse eest kaitsta.

Eesti Reumaliidu eesmärgiks on pakkuda kroonilistele haigetele –eelkõige luu- ja liigesehaigetele teadmisi ja võimalusi oma haigusega paremaks toimetulekuks. Eesti Reumaliit ühendab liigese- ja sidekoehaigeid, haigeid hooldavaid omakseid, raviarste ning muid meditsiinitöötajaid ja paljusid heatahteinimesi üle Eesti.

VEEL UUDISEID

08.03.2010
Valmis puuetega tallinlaste toimetulekut käsitlev sotsiaaluuring
04.03.2010
MTÜ Inkotuba kutsub osalema omastehooldajate tugirühmas
01.06.2010
TPIK alustas projektiga "Venekeelne teavitustöö puuetega inimestele"
16.02.2010
TPIK finantsjuht Kersti Martinson alustas tööd
11.02.2010
Kuidas puudega inimene peab tõendama tasuta sõiduõigust ühistranspordis?