Valge kepi päeval toimub jalutuskäik vanalinnas

Raepress
13.10.2009

Neljapäeval, 15. oktoobril toimub Tallinnas üritus "Tallinn liigub valge kepiga", mis on pühendatud rahvusvahelisele Valge kepi päevale ja punktkirja looja Louis Braille juubeliaasta lõpetamisele. Ürituse peakorraldajateks on MTÜ Jumalalaegas ja Eesti Pimedate Ühingu Raamatukogu.

Aastast 1964 tähistatakse 15. oktoobril ülemaailmset valge kepi päeva juhtimaks tähelepanu nägemispuudega inimeste erivajadustele. Tänavu on päeva märksõnadeks iseseisev ja turvaline liikumine, mis on ühiskonnas muutunud üha ohtlikumaks, kuna lubatakse ehitada kõnniteid ja ohutussaari sõiduteega samal tasapinnal olevateks.

Juhtimaks tähelepanu neile probleemidele ning tähistamaks pidulikult „Braille 200" lõpetamist korraldatakse üritus „Tallinn liigub valge kepiga".

Kell 11 liigutakse Vabadussõja võidusamba juurest üheskoos Toompeale Riigikogu hoone ette ning sealt iidseid munakivitänavaid pidi Raekojani. Kell 12 toimub Lai 30 asuva Eesti Tervishoiu Muuseumi saalis „Braille 200" aasta pidulik lõpetamine.

Üritus algab lühinäidendiga "Louis Braille", mille esitavad Soome nägemispuudega inimeste teatri näitlejad, etendusel on sünkroontõlge. Pärast etendust antakse üle esseevõistluse "Kuus punkti" võitjate auhinnad. Päeva lõpetuseks teevad "Braille 200" korraldustoimkonna liikmed juubeliaastast kokkuvõtte ning tänavad toetajaid, partnereid ja abilisi. Juubeliürituse muusikalised vahepalad esitab pime klarnetist Vello Vart.

Pärast ürituse lõppu saab tutvuda muuseumis avatud näitusega "Nägemata nähtud maailm", mis kajastab Eesti pimedate ja vaegnägijate elu, tööd ning õpinguid.

"Braille 200" üritustesari sai avalöögi 4. jaanuaril, kui Tallinna ja Tartu suurtes kaubanduskeskustes korraldati koguperepäev punktkirjast ning pimedate eluga seonduvast. Järgnes hulgaliselt üritusi - näitus "Louis Braille ja punktkiri" Nõmme raamatukogus, pimedate elu tutvustamine 4. klasside õpilastele Jüri raamatukogus, Eesti Piibliseltsi konverents, kunagisele Tallinna pimedate koolimajale mälestustahvli paigaldamine, esseevõistlus "Kuus punkti", punktkirja tutvustamine Jõhvis ja messil "Pere ja laps" Saku suurhallis ning nägemispuudega lugejate konverents Viljandi Linnaraamatukogus. Praegu on samas avatud näitus "Raamatud sõrmedele ja kõrvadele".

Sarjas toimunust ja punktkirjaga seonduvast võib lugeda portaalist www.braille.ee.

Teave:

Janar Vaik, MTÜ Jumalalaegas

tel 53 838 129, e-post: janar@laegas.ee

VEEL UUDISEID

29.10.2009
TPIK kutsub puudega laste vanemaid 4. nov. tugirühma kohtumisele
23.10.2009
TPIK 22. okt. toimunud lapsehoiuteenuse seminari ettekanded
15.10.2009
TPIK kutsub osalema loomingulise avardumise kursustel
09.10.2009
Kutse näituse Muutumine-Muutos avamisele 16.oktoobril
09.10.2009
Olete oodatud Tondipüüdjate peole 23.oktoobril