Martinson: Nõudke riigilt tema kohustuste täitmist

Raepress
25.06.2009

Kommenteerides Tallinna Puuetega Inimeste Koja pressiteadet ja Tallinna Linnavolikogu istungil esitatud järelepärimist Tallinna uues lisaeelarves puuetega inimestele suunatud teenuste rahastamise vähendamise osas ütleb abilinnapea Merike Martinson:

„Abilinnapeana on kahetsusväärne lugeda meediakajastusi koostööpartneritelt, kellega on linnal olnud läbi invakomisjoni konstruktiivne koostöö. Eelarvet on alati valus kärpida, kuid selgituseks saan öelda, et kui linnaeelarvet olime sunnitud vähendama kogumahus 9%, siis puuetega inimeste valdkond kannatab vaid 3,8% kärpe all. Seegi on valus kärpimine, kuid kui riik on vähendanud tulumaksu eraldamist linna sotsiaalvaldkonnale 36 miljonit, siis tuleb ka meil otsida kokkuhoiukohti. Kui eelmise aasta lõpus oli segadus riigis puudeastme määramise korraldamisel ja toetuste väljamaksmisel, siis linn püüdis omaltpoolt kõik teha olukorra parandamiseks ja kasutas erimeetmeid puuetega inimeste elukvaliteedi säilitamiseks. 2005. aastaga võrreldes on käesolevaks ajaks kasvanud Tallinna linna eelarveeraldis puuetega inimeste valdkonnas ligi kolm korda," nentis Martinson.

„Loodan puuetega inimeste organisatsioonide mõistvale suhtumisele ja soovitan neil pöörduda oma ettepanekutega riigi poole, kuidas saaks puuetega inimeste valdkonda rohkem rahasid suunata ka ajal, mil kannatama peab suur osa riigi kodanikest," tegi Martinson ettepaneku.

VEEL UUDISEID

01.09.2009
TPIK kutsub osalema linetantsu tundides
01.09.2009
Töövõimetuspensioni ja puude raskusastme taotlemise kord muutub
07.07.2009
Tegevuskeskus on suletud 13. juuli- 9. august
22.06.2009
Tallinna linnavalitsus plaanib vähendada puuetega inimestele suunatud teenuste rahastust
17.06.2009
Uued linnakaardid aitavad ka ratastoolis ja vaegnägijast turisti