Uued linnakaardid aitavad ka ratastoolis ja vaegnägijast turisti

Raepress
17. juuni 2009

Tallinna kesklinna paigaldatakse sel aastal kolm linnakaarti, mis on hõlpsasti kasutatavad ka ratastoolis või vaegnägijast linnakülalisel, sest niiöelda allakeritaval kaardil on võimalus nuppude abil kerida kaart vastavalt vaataja silmade kõrgusele.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on uute linnakaartide paigaldamine heaks näiteks avaliku ja erasektori koostööst. „Linn on paigaldanud kesklinna piirkonda ühtekokku 14 uut linnakaarti, millest kaks on sellised, mida saab alla kerida ja liigutada sobivasse vaatekõrgusesse. Nuppude abil saab kaarti kerida vastavalt silmade kõrgusele, et ka ratastoolis inimene või vaegnägija saaks mugavalt oma marsruudiga tutvuda. Samuti on need kaardid paigaldatud nii, et ratastoolis liikleja pääseks hõlpsasti kaardi juurde,“ ütles Mutli. „Hetkel on kesklinnas kaks sellist allakeritavat linnakaarti: üks Rotermanni keskuses ja teine Viru tänava alguses. Suvel lisandub ka kolmas selline linnakaart, võimalikuks asukohaks on välja pakutud Vabaduse väljakut.“

Uued linnakaardid asuvad järgmistes piirkondades: Viru tänava algus, Nunne tänav, Nordic Hotell, Rotermanni Keskus, Tammsaare park, Jaani kiriku ees, Ahtri tänav, Olerexi tankla, Olümpia Hotelli ees, Paadi tänav, Hobujaama tänav, Pärnu mnt-l, Laikmaa tänaval Viru Keskuse kõrval.

VEEL UUDISEID

07.07.2009
Tegevuskeskus on suletud 13. juuli- 9. august
25.06.2009
Martinson: Nõudke riigilt tema kohustuste täitmist
22.06.2009
Tallinna linnavalitsus plaanib vähendada puuetega inimestele suunatud teenuste rahastust
10.06.2009
Tallinna Puuetega Inimeste Kojal valmis venekeelne infoteatmik „Abiks puudega inimesele”
10.06.2009
Tallinna Invatakso teenus areneb