Martinson kohtub puuetega inimeste organisatsioonide esindajatega

Raepress
21. jaanuar 2009

Abilinnapea Merike Martinson kutsub homme, 22. jaanuaril kokku puuetega inimeste ühingute esindajad, et arutada läbi võimalused püsiva töövõimetuse ja puude raskusastme tuvastamise riikliku süsteemi ümberkujundamisel tekkinud probleemide leevendamiseks.

Abilinnapea Merike Martinson ja Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima kohtuvad 22. jaanuaril kell 13 Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses (Endla 59) Tallinna Puuetega Inimeste Koja alla koondunud 22 liikmesorganisatsiooni esindajatega.

Kohtumise eesmärk on arutleda olukorra üle, mis on tekkinud seoses segadustega üleminekul uuele süsteemile tööealiste inimeste puude raskusastme ja sotsiaaltoetuste määramise ning püsiva töövõimetuse tuvastamisel ning kavandada täiendavaid linnapoolseid meetmeid leevendamaks paljude puuetega inimeste raskendatud olukorda.

„Soovime saada tagasisidet ning ettepanekuid, et aidata puuetega inimesi nende võimalustega, mis on omavalitsuse käsutuses,“ ütles Merike Martinson.

Tallinna linnavalitsus otsustas 23. detsembri istungil riikliku süsteemi mittekäivitamise tõttu teha Tallinnas puuetega inimestele vajalike soodustuste tagamiseks ajutised erandid. Linnaosade valitsuste sotsiaalhoolekande osakonnad võimaldavad teha sõidusoodustust andvaid sissekandeid sertifitseerimiskeskuse andmebaasi, jätkata hooldajatoetuse maksmist ja invatransporditeenuse ja muude puude raskusastmest sõltuvate teenuste osutamist.

„Tallinna Puuetega Inimeste Koda tunnustab Tallinna linna otsust, millega tagatakse nendele puuetega inimestele, kes on sattunud raskustesse üleminekul uuele süsteemile linnapoolsete soodustuste, teenuste ja toetuste kättesaadavus," kinnitas koja tööd juhtiv Tauno Asuja.

Tallinna linnas puudutab probleem orienteeruvalt 1000 isikut, kelle puhul on linnaosade valitsuste sotsiaalhoolekande osakondadel õigus jätkata seni saadud soodustuste, teenuste ja toetuse võimaldamist. Eriolukord kehtib 28. veebruarini, selleks ajaks loodetakse Sotsiaalministeeriumilt süsteemi käivitumist.

Homsele kohtumisele on palutud osalema ka ministeeriumi esindaja.

VEEL UUDISEID

26.01.2009
Tallinna Puuetega Inimeste Koda kutsub huvilisi 27. jaanuaril filmiõhtule
22.01.2009
Tallinnas loodi autistide päevarühm
21.01.2009
Tallinnas arutati puuetega inimeste ligipääsetavuse kaardistamist
17.01.2009
Tallinna Puuetega Inimeste Koda kutsub 29. jaanuaril osalema infotunnil
16.01.2009
Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevuste ülevaade 2008. aastal