Tule ja osale 12. nov. filmiõhtul Tegevuskeskuses

Tule ja osale 12. novembril kell 16 filmiõhtul Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59

GRISLIMEES
Rezhissöör Werner Herzog
GRIZZLY MAN
2005 DISCOVERY DOCS
103 min
Film on inglise keeles, eesti keelse tõlkega.

Timothy Treadwell veetis 13 aastat Alaskal, et uurida sealsete karude hingeelu. Oma viimasel viiel retkel filmis ta neid enam kui sada tundi. Kõige dramaatilisem film valmis 2003 aasta oktoobris, kui tema ja ta tüdruksõber otse kaamera ees ühe karu ohvriks langesid. Werner Herzog on loonud nende lintide põhjal lummava dokumentaalfilmi, et uurida, mis tekitas Treadwellis sellise huvi karusid uurida ning kaitsta neid salaküttide eest. Ta on suutnud luua salapärase surnud mehe haarava psühholoogilise portree.

Nii ta kõnnibki Treadwelli jälgedes, kasutab tema enesekeskseid, pihtimuslikke ülesvõtteid, vestleb tema lähedaste ja tuttavatega, ütleb ka ise sõnakese sekka - rekonstrueerides sel moel emotsionaalselt haaravat lugu, mis kõneleb seletamatust kirest ja vaimustusest, totaalsest pühendumisest, aga ka ennast ja teisi hävitavast idealismist- koos Treadwelliga pistsid karud nahka ka tema sõbratari Amie -, mis eirab üldiselt aktsepteeritud reegleid ja norme.

See on Treadwelli ekstaatiline autoportree, tema heitlus tsivilisatsiooniga, artistlik, progresseeruvalt meeleheitlik ja paranoilinegi, vastupandamatu soov ületada looduse ja tsivilisatsiooni piiri, mida ületada ei saa, või kui, siis surma hinnaga. Minu armsad karud, ma leidsin viisi, kuidas teie kõrval ellu jääda, ma olen valmis teie eest surema, hõiskab Treadwell kaamerasse.

Ometi, vastandlikke seisukohti esitades, ka isiklikult polemiseerides ei mineta Herzog hetkekski pieteeti- tulemuseks on ilus ja sügav kummardus
Treadwelli-suguste idealistide ees, keda jääb tänases asises maailmas üha vähemaks.

Tule ise ja võta sõber kaasa!

Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Endla 59, 10615 Tallinn
Telefon: 656 4048
http://www.tallinnakoda.ee

VEEL UUDISEID

17.11.2008
Abilaegas annab hommikupoolikuti nõu
13.11.2008
Notarite Koda pakub tasuta õigusabi puuetega inimestele 20. nov. Tegevuskeskuses
13.11.2008
Riiklik Puudealase Teabe ja Abivahendite Keskus pakub teenuseid
04.11.2008
TPIK kutsub osalema 12. nov toimuval ümarlaual puuetega inimeste hooldusküsimustes
30.10.2008
Notarite Koda pakub tasuta õigusabi puuetega inimestele