Abilaegas avatud nüüd hommikuti

Puuetega inimeste sotsiaalnõustamise liin Abilaegas on ligi kaheaastase tegevuse jooksul kujunenud arvestavaks infoallikaks, pakkudes lahendust ligi tuhandele küsimusele ning aidates inimestes leida enesekindlust oma soovides ja õiguste kaitses. Alates 1. oktoobrist vastab Abilaeka telefon 60 888 60 iga tööpäeva hommikul kella 9-12.

Möödunud aasta alguses käivitunud Abilaegas on eelkõige kujunenud puuetega inimestele igapäevaelu probleemides nõu andvaks teabeallikaks kui ka lihtsalt usaldusliiniks. Kõnede on anonüümsed ja helistajateks on nii eesti kui vene keelt kõnelevad kliendid. Karin Leesmaa, kes Abilaeka kõnedele vastab, on ise täispime ja lähtub nõustamisel nii enda kui teiste kogemustest ning ka koolitustel omandatust, meedias kajastatust ja riigi ning kohalike omavalitsuste infost. „Loodud on tugev võrgustik, mis toob kogu vajaliku info minuni väga operatiivselt”, kinnitab Karin.

Helistajaid on kõikjalt Eestist, ning teemasid seinast-seina. Küsimuste esitamises on tunda tugevalt ka meedia mõju, näiteks uudis Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevalmistatavast ühistranspordi seaduse muudatusest, mis võib jätta eelkooliealised lapsed ja puudega inimesed ilma automaatsest tasuta sõidu õigusest. Paraku ei saa sellistes küsimustes ka Abilaegas teha midagi rohkemat kui informeerida inimest, et seni kuni otsus seaduse kuju pole võtnud, kehtib vana süsteem edasi ja muretsemiseks pole põhjust. „Aga see aitab,” kinnitab Leesmaa „inimesed rahunevad ja saavad järgmise öö rahulikult magada.”

Lisaks antakse helistajatele praktilist nõu puude astmetega ja rehabilitatsiooniga seonduvast, puude iseärasustest, erinevate toetuste taotlemisest, abivahenditest, tööhõivest, hariduse omandamisest, puuetega inimestega tegelevatest organisatsioonidest, rehabilitatsiooniasutustest ja paljust muust, mis aitavad puuetega inimeste elu ladusamaks muuta. Pakutakse puudest tingitud psühholoogilist nõustamist, kuid loomulikult on olulisimaks just murede, ettepanekute, läbielamiste ja muu helistaja jaoks olulise ärakuulamine!

Abilaeka kõnede statistika näitas, et senised vastamisajad helistajatele ei sobinud. Õhtusel ajal oli helistajaid väga harva, kuid hommikuti helises telefon pidevalt ka siis kui vastuvõttu ei toimunud. Tulles vastu klientide soovile on telefoniliin nüüd avatud igal tööpäeval kella 9-12.

Abilaegas on Hasartmängumaksu nõukogu toel algatatud projekt, mille korraldajaks on MTÜ Jumalalaegas. 2008. aastal finantseerivad projekti Tallinna linn, Läänemaa Omavalitsuste Liit ja MTÜ Jumalalaegas.

Kui Te otsite informatsiooni oma puudega seonduva kohta;

kui Teil on mure ja sooviksite seda kellegagi jagada;

kui Teil on raske ja tahaksite kellegagi rääkida,

ootab Teid ikka osavõtlik nõustaja ja kaaslane – Abilaegas 60 888 60

Abilaegas nõuandetelefon 60 888 60 on avatud E-R kella 9-12

lugupidamisega
Janar Vaik
53838129
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Abilaeka nõuandetelefonil saad sotsiaalprobleemidele vastused nüüd E-R kella 9-12!

VEEL UUDISEID

03.10.2008
Tulekul Invamess 15.-16. oktoobril 2008
02.10.2008
Alates 01. okt. jõustusid muudatused puudega inimeste toetuste määramisel
02.10.2008
MTÜ Händikäpp projekt "Isikliku abistaja teenus - sinu elamise võimalus" jõuab Tallinnasse
26.09.2008
Tallinn teeb sõidu puudega inimestele mugavamaks
18.09.2008
Tallinnas toimub 15.-16. oktoobril Invamess 2008