Invamess 2014, 10.- 11. aprill

Puuetega inimeste elukvaliteet ja eneseteostuse võimalused sõltuvad info, teenuste, toodete, abivahendite, hariduse kättesaadavusest ning samuti teiste ühiskonnaliikmete valmidusest arvestada erivajadustega inimestega. Puuetega inimeste valdkond on maailmas kiirelt arenev- kaasaegne infotehnoloogia ja abivahendid aitavad vähendada puudega inimeste vajadust kõrvalabi järele ning suurendavad seeläbi võimalusi osaleda aktiivsemalt ühiskonnaelus.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) andmetel on ühiskonnas 15% puudega inimesi. Eestis elab ligi 140 000 puudega inimest, Tallinnas üle 26 000 puudega inimese.

Mis toimub?

Tallinna Puuetega Inimeste Koda korraldab 10.- 11. aprillil messi „Invamess 2014", mille eesmärgiks on suurendada puuetega inimeste, nende pereliikmete ja valdkonna spetsialistide teadlikkust teenustest ja toodetest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut.

Neljandat korda toimuval messil on esindatud üle 30 organisatsiooni, kelle väljapanekud hõlmavad nii õppimisvõimalusi, puuetega inimeste ühingute tegevust, abivahendi- ja meditsiinitooteid, rehabilitatsiooniteenuseid jpm osas.

Messi käigus toimuvad mitmed infotunnid, mille teemadeks on töövõimetusreform, omastehooldus, vaimse tervise hoidmine ja probleemide ennetamine. Õpitubades arutletakse puuetega noorte väljakutsetest tänapäeval, õpitakse kuidas turvaliselt internetti kasutada ning viipekeele huvilistel on võimalik selgeks õppida lihtsamad viiped.

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada sotsiaaltöötajate käest teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas, toimetulekutoetuse alast nõu, võlanõustamist ning teavet abivahendite soetamiseks. Eesti Patsientide Esindusühingu juristid pakuvad õigusalast nõustamist. Puuetega laste vanematel on võimalik saada kogemusnõustamist. Lastevanemad saavad soovi korral jätta oma lapsed lastehoidu. Hoovimajas on võimalik juhendajate eestvedamisel õppida pinget ja stressi vabastavaid harjutusi ning tervendada oma keha ja elu meeleseisundite ja mõtete muutmise abil.

Messiks ilmub ajakirja "Kojaline" Invamess 2014 erinumber.

Kus ja millal toimub?
Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59.
Mess on avatud 10. aprillil kell 13-19 ning 11. aprillil kell 11-17.
Külastajatele on mess tasuta.

Vaata lähemalt: Invamess 2014 ajakava

Vaata lähemalt: Invamess 2014 osalejad

Lae alla: Invamess 2014 info, ajakava ja osalejad (.pdf)

Vaata lähemalt:
Invamess 2014 fotogalerii

Vaata lähemalt: Kojaline nr 10, Invamess 2014 eriväljaanne (.pdf)

Vaata lähemalt: Invamess 2014 tagasiside eksponentidelt (.pdf)
Vaata lähemalt: Invamess 2014 tagasiside külastajatelt (.pdf)

Toetajad

Messi läbiviimist toetavad Tallinna Linnavalitsus, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Hasartmängumaksu Nõukogu, Nordecon AS, AS Tallinna Kaubamaja ja AS Tallink Grupp.

2012. aastal toimunud Invamessi külastas 2 päeva jooksul üle 600 inimese.

Lisainformatsioon ja kontaktid:
Tauno Asuja, tegevjuht
Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Tel: 52 56 560, 655 4161
E-post: tauno@tallinnakoda.ee

Vaata lisaks: Invamess 2012